You are currently viewing Naukobus – nasza podróż do świata nauki!

Naukobus – nasza podróż do świata nauki!

W poniedziałek 20 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć interaktywną wystawę „Eksperymentuj”. Ekspozycja ta została przywieziona przez Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu Naukobus na zaproszenie Pani Poseł Urszuli Ruseckiej.

Wystawa zawierała piętnaście stacji badawczych, głównie z różnych dziedzin fizyki np. optyki, ale także biologii i matematyki. Przy każdym stanowisku znajdował się plakat, na którym umieszczona była instrukcja przeprowadzenia doświadczenia, jego objaśnienia, a także ciekawostki. W razie wątpliwości istniała możliwość zwrócenia się o pomoc do jednego z trojga pracowników Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy poeksperymentować przy następujących stanowiskach:
„Zawieszona piłka” – była to gumowa, napompowana połka, która dzięki specjalnej dmuchawie utrzymywała się w powietrzu;

„Ludzkie ciało – trójwymiarowa układanka”;

„Dowód na twierdzenie Pitagorasa”;

„Łamigłówki logiczne”.

Uczniowie mogli sprawdzić szybkość reakcji oraz zakres słyszanych dźwięków.

Myślę, że ta wystawa pozwoliła w ciekawy sposób sprawdzić i poszerzyć naszą wiedzę. Mam nadzieję, że podobne projekty będą realizowane również w przyszłości.

Aleksandra Kost 3b

Więcej zdjęć w galerii.