You are currently viewing „Noc Bibliotek” z Josephem Conradem-Korzeniowskim

„Noc Bibliotek” z Josephem Conradem-Korzeniowskim

Biblioteka szkolna Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce po raz pierwszy przyłączyła się do akcji Nocy Bibliotek. Impreza odbyła się 9 czerwca 2017 r. w godz. 18.00-21.00 w bibliotece szkolnej. Hasłem przewodnim był „Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego”.

W widocznych miejscach szkoły umieszczono logotypy oraz omówiono symbolikę logotypu. Przygotowano również wystawy poświęcone pisarzowi. Na korytarzu głównym oraz w czytelni umieszczono tablice cytatów z utworów Josepha Conrada. Uczniowie mieli możliwość dopisania krótkich refleksji do wybranych cytatów.

Bibliotekę szkolną i czytelnię udekorowano reprodukcjami o tematyce marynistycznej oraz papierowymi origami (łódki, rybki, konik morski, ośmiorniczka). Uczniowie mogli też wykonać własnoręcznie rybki z papieru.

W celu regeneracji sił przygotowano potrawy inspirowane tematem marynistycznym. W czasie „Nocy Bibliotek” przeczytano fragment opowiadania „Tajfun” Josepha Conrada. Ponadto uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnych grach i zabawach czytelniczych z nagrodami. Do wygrania były śliczne zakładki do książek oraz cukierki. Na zakończenie odbyła się projekcja fragmentu adaptacji filmowej powieści „Lord Jim” Josepha Conrada. Wszyscy świetnie się bawili i zadeklarowali chęć uczestnictwa w następnej akcji za rok…