You are currently viewing O Niepodległej…

O Niepodległej…

12 listopada 2019 roku nasi Mali Polacy mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłej uroczystości poświęconej ukochanej Ojczyźnie. Celem tej akademii było nie tylko zrozumienie, jak ważne jest miejsce, w którym żyjemy, ale również sens wolności i dbanie o nią.

Na początku, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewano hymn Polski. Wszyscy z dumą wykonali tę polską pieśń patriotyczną z 1797 roku. W takim dniu jak ten, hymn państwowy jest o tyle ważny, że wpływa na panujący nastrój, który staje się szczególnie podniosły i uroczysty.


W części artystycznej, na tle stosownej oprawy muzycznej, młodzi artyści z klasy 2b przedstawili ważne informacje, nawiązując do historii oraz przytoczyli współczesne zachowania Polaków w celu podtrzymywania tej ważnej tradycji. Nawiązano do ważnych symboli Polski, a także uroków naszego państwa.


Na koniec Pani Dyrektor Ilona Dziuba podziękowała artystom za ich ciężką pracę. Dla nas kluczowym zadaniem jest pielęgnowanie pamięci o trudnych losach Polaków, gdyż wolność jest bardzo ważna i należy ją szanować.
Aneta Kuźma