You are currently viewing O TYM, KTÓRY PRZYZWYCZAIŁ NAS DO SAMYCH ZWYCIĘSTW!

O TYM, KTÓRY PRZYZWYCZAIŁ NAS DO SAMYCH ZWYCIĘSTW!

Dnia 21 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grodkowicach odbył się XIV Powiatowy „Turniej Pięknego Czytania”

W rywalizacji wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii gimnazjów gminę Wieliczka reprezentowali m. in. uczniowie naszego gimnazjum Martyna Windak i Bartosz Wójcik. Każdy uczestnik prezentował dwa teksty, w pierwszej kolejności wybrany i przygotowany przez siebie, a następnie fragment prozy wybrany przez organizatora. Przy ocenianiu uczestników jury brało pod uwagę płynność czytania, dykcję oraz interpretację prezentowanego utworu.

„Wielmożny Panie i mój najosobliwszej osobliwości Dobrodzieju!
Nie jestem ja skrzydłopiórem dzioboptaka, ażebym wzbiwszy się orłoszybim strzałopędem w górogmachy hojnobujnej imaginacji, podobał Wielmożnemu Panu Dobrodziejowi wzdłuż mojego chęciomiaru z wdzięcznobrzęcznie miodosłodkich miłogłosów pstrokwiecistej cudowody literackobukietniczy uwić kwiatosnop …”-
to początek konkursowego tekstu dla szkół gimnazjalnych przygotowanego przez organizatorów Powiatowego „Turnieju Pięknego Czytania” w Grodkowicach.

Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki, tym większa satysfakcja, że najlepszym w zmaganiach turniejowych w kategorii gimnazjów, okazał się Bartosz Wójcik, uczeń kl.3f. Serdecznie Ci Bartku gratulujemy!

Maria Pająk-Wilk i Justyna Pokuta