You are currently viewing Pięknie czytamy…. W Roku Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Pięknie czytamy…. W Roku Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Dnia 2 marca 2017 r. w bibliotece odbył się etap szkolny „Turnieju Pięknego Czytania” pod hasłem „2017 Rokiem Josepha Conrada – Korzeniowskiego”.
Celem konkursu było:
– zachęcenie młodzieży do doskonalenia techniki czytania i interpretacji tekstu,
– uczczenie postaci pisarza Josepha Conrada – Korzeniowskiego, którego dorobek pisarski powstały pod wpływem literatury polskich romantyków, zawiera uniwersalne wartości etyczne,
– wzrost czytelnictwa książek,
– promocja działalności biblioteki w środowisku szkolnym.

Uczestnicy prezentowali dwa teksty:
1) wybrany przez siebie i przygotowany wcześniej,
2) obowiązkowy, ten sam dla wszystkich, wybrany przez organizatorów konkursu – z okazji „Roku Josepha Conrada – Korzeniowskiego” był to fragment biografii pisarza.

Oceniane były płynność czytania i dykcja oraz interpretacja tekstu.
Jury w składzie: p. Krystyna Kurnik, p. Maria Pająk-Wilk oraz p. Justyna Szewczyk, wyłoniło 3 laureatów oraz wyróżniło 5 uczniów.

I miejsce – Karolina Kruźlak (3b)

II miejsce – Katarzyna Tatomir (3g)

III miejsce – Konrad Kemski (3c)

Wyróżnienia otrzymali: Dominika Gwóźdź (2c), Kinga Halama (2c), Alicja Turecka (2a), Klaudia Krzyszkowska (1c), Jakub Celban (1e).
Zwycięzcy etapu szkolnego (I, II, III miejsce) będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Turnieju Pięknego Czytania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce.

biografia_Conrada.pdf

Serdecznie gratulujemy!!!