You are currently viewing Pierwszy dzień wiosny w przedszkolnej grupie Słoneczek

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolnej grupie Słoneczek

21. marca to bardzo ważny dzień w roku, na który wszyscy z niecierpliwością czekają! Grupa Słoneczek z Punktu Przedszkolnego również nie mogła doczekać się upragnionej wiosny. Z tej okazji już kilka dni wcześniej rozpoczęliśmy akcję „Przywołujemy wiosnę” i podczas spacerów, wręczaliśmy przechodniom kwiatowe przypinki. Zaskoczenie było wielkie, ale każdy przyjął je z ogromną sympatią.

W czwartek dzieci obejrzały film od samej Pani Wiosny, która opowiedziała im o sobie, czytając grupie specjalnie przygotowane opowiadanie. Natomiast na nasz ogród zawitała Marzanna, która przyniosła ze sobą specjalne zadania dla dzieci. Aby zima odeszła w zapomnienie, dzieci musiały je wykonać jak najpiękniej potrafią. Naśladowały różne zwierzątka, powiedziały wierszyk oraz zaśpiewały piosenkę. Nasza ekologiczna Marzanna zniknęła razem z dniem 21 marca i na dobre zawitała wiosna. Na koniec zajęć, dzieci udekorowały spódnicę pani Wiosny pięknymi kwiatami.

Mgr Iwona Suder