Początek kariery aktorskiej?

27 marca grupa teatralna z naszego gimnazjum pojechała do Gdowa i wzięła udział w trzeciej edycji konkursu skeczy w języku angielskim – Always Look on the Bright Side of Life zajmując trzecie miejsce…

Uczniowie laureaci to: Hubert Hebda – 3e, Paulina Kot – 3e, Kamil Federyga – 3e, Bartosz Wójcik – 3f. W repertuarze mieliśmy kryminał z serii INSPECTOR THACKERAY CALLS, który opracowywaliśmy na wesoło. Scenariusz został napisany właśnie dla nas, to znaczy że bardzo nam przypadł go gustu. Pracowaliśmy z zapałem świetnie się przy tym bawiąc. Udział w konkursie stworzył nam okazję, aby tę naszą zabawę przenieść na scenę. Zgodnie twierdzimy, że pokazaliśmy kawał dobrej roboty, pokazaliśmy aktorstwo, pokazaliśmy widowisko a także to że potrafimy mówić po angielsku. Obejrzeliśmy wszystkie zespoły i z dumą możemy przyznać, że nasz poziom nie różnił się od pierwszej nagrody, po prostu inne przedstawienie. Jesteśmy świadomi tego, że można było dać z siebie więcej i zamierzamy to zrobić w czasie następnego konkursu. Jest tyle do zrobienia, tak wiele możliwości i rozwiązań. Nasze przedstawienie czeka na realizacje, na zainteresowanie i słowa uznania. Zapraszamy na widownię!

Krystyna Ghiotto (opiekunka Koła Teatralnego)

PS.
Informuję, że przedstawienie to będzie prezentowane uczniom naszej szkoły w maju.