You are currently viewing Pomagając innym pomagasz i sobie!

Pomagając innym pomagasz i sobie!

Szanowni Państwo,

SU Gimnazjum w Wieliczce, po raz kolejny, włączył się w akcję „SZLACHETNA PACZKA”, której celem jest pomoc osobom najbardziej ubogim.

W tym roku postanowiliśmy wesprzeć panią Barbarę samotnie wychowującą syna Marka (16 lat). Sytuacja rodziny uległa pogorszeniu, gdy w 2013 roku, z powodu choroby, pani Barbara straciła obie nogi. Dodatkowo została porzucona przez męża. Ze względu na niepełnosprawność pani Barbara nie może podjąć stałej pracy. Jednak nie poddaje się i szuka zajęcia, które choć trochę polepszy dochody rodziny, jak np. robienie stroików na Boże Narodzenie czy wiązanek na Wszystkich Świętych. Pani Barbara pragnie, by jej syn dorastał w jak najlepszych warunkach. Mimo starań sytuacja rodziny, szczególnie finansowa, jest bardzo ciężka. Dodatkowo Marek uczęszcza do szkoły oddalonej o 35 km, co również jest obciążeniem dla budżetu. Choć Barbara i jej syn muszą radzić sobie z wieloma problemami, tworzą wspaniałą, kochającą rodzinę. Marek jest nadzwyczajnie zdolnym uczniem. Uczęszcza do jednego z najlepszych krakowskich liceów. Chociaż jest dopiero w pierwszej klasie, już wygrywa konkursy skierowane do starszych kolegów. Świetnie radzi sobie zarówno z przedmiotami humanistycznymi, jak i ścisłymi.
Z powodu zbliżającej się zimy, najważniejszą potrzebą rodziny jest węgiel. Dodatkowo, Marek potrzebuje niektórych artykułów szkolnych, przydatnych do dalszej nauki i rozwoju. Rodzina będzie również wdzięczna za odzież.

Potrzeby rodziny: opał na zimę – węgiel!

Żywność trwała: herbata, kawa, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, kakao.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szampon.

Odzież: sweter/bluza bez kaptura – rozmiar M (Marek); sweter, kurtka ocieplana, spódnica polarowa/wełniana do łydek – rozmiar M (p. Barbara).

Obuwie: zimowe męskie – rozmiar 41.

Wyposażenie mieszkania: koc, ręczniki, pościel.

Pomoce szkolne: zeszyty, przybory do pisania, 3 części zbiorów Witowskiego do matury rozszerzonej z biologii i chemii.

Szczególne upominki: Marek marzy o rakiecie i piłce tenisowej.

Bardzo prosimy o pomoc w zbiórce wyżej wymienionych „produktów”.

„Produkty” składamy w sali nr 4 do 8.12.2016 r.