You are currently viewing RACHMISTRZ MATEMATYCZNY

RACHMISTRZ MATEMATYCZNY

W dniu 14 czerwca 2021 r. odbył się III etap Powiatowego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VI – VIII. Każdą gminę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli zaszczytne tytuły rachmistrza i wicerachmistrza w swoich gminach. Jak zwykle, uczniowie mogli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Udział w konkursie był nie tylko edukacyjny, ale spełniał też rolę pozytywnej zabawy i właściwie rozumianego współzawodnictwa. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą matematyczną.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę osiągnęli oszałamiająco wysokie wyniki:

• w kategorii klas VI: tytuł Rachmistrza uzyskała Natasza Wnuk (6a), a tytuł Wicerachmistrza – Oliwia Burnatowska (6a),
  • w kategorii klas VII: tytuł Wicerachmistrza otrzymał Mikołaj Dworak (7b),
  • w kategorii klas VIII: tytuł Rachmistrza uzyskał Szymon Złomańczuk (8a).

GRATULACJE DLA NASZYCH WYBITNYCH MATEMATYKÓW!

Magdalena Parszywka