You are currently viewing Recytatorzy tryumfują!

Recytatorzy tryumfują!

62. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE POWIATOWE

8 marca 2017 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbyły się powiatowe eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: przewodnicząca – Anna Maria Stachoń, Katarzyna Galica i Tomasz Madej szczególnie zwracało uwagę na kulturę słowa oraz wyrażanie uczuć za pomocą głosu.

Poziom występów był bardzo wyrównany i na tym etapie nie można było pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy. Jedynie najlepsi mogli liczyć na wysokie miejsca na podium. Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzieli, dlatego walczyli do końca. Intensywna praca przyniosła spodziewane efekty.

Źródło zdjęć: http://www.ckit.wieliczka.eu/62-ogolnopolski-konkurs-recytatorski-eliminacje-powiatowe/

W Turnieju Recytatorskim I miejsce zajęła Kinga Halama (2c). W Turnieju „Wywiedzione ze słowa” II miejsce (ex aequo) zajęli Klaudia Krzyszkowska (1c) i Adrian Kowal (3a). W Teatrze Jednego Aktora I miejsce otrzymał Aleksander Szewczyk (3g), a II miejsce Katarzyna Tatomir (3g). W Turnieju Poezji Śpiewanej III miejsce przypadło Natalii Ślusarczyk (1d).

Każda możliwość doskonalenia języka, a zarazem komunikacji jest istotna. Warto przeżyć taką przygodę, ponieważ daje ona możliwość poznania samego siebie. Serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaszczepienie w swych uczniach wielkiego zamiłowania do aktorstwa oraz samym uczestnikom. Mamy nadzieję, że Wasza przygoda z aktorstwem będzie trwać jak najdłużej.

62. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE GMINNE

22 lutego 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum, po szkolnych zmaganiach pierwszego etapu, wzięli udział w eliminacjach gminnych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Jury w składzie: przewodnicząca – Anna Maria Stachoń, Katarzyna Galica oraz Tomasz Madej oceniało występ pod kątem doboru tekstu i jego interpretacji. W tym roku w składzie naszej niezawodnej drużyny znaleźli się: Klaudia Krzyszkowska (1c), Natalia Ślusarczyk (1d), Julia Sala (2a), Alicja Turecka (2a), Kinga Halama (2c), Adrianna Słowiak (2c), Adrian Kowal (3a), Aleksander Szewczyk (3g), Katarzyna Tatomir (3g).

Nasi aktorzy brali udział we wszystkich kategoriach: w Turnieju „Wywiedzione ze słowa”, w Teatrze Jednego Aktora, w Turnieju Poezji Śpiewanej oraz w Turnieju Recytatorskim. Po przesłuchaniach jury udało się na naradę. Następnie ogłoszono wyniki: – II miejsce – Kinga Halama, wyróżnienie – Alicja Turecka (w Turnieju Recytatorskim), – II miejsce – Adrian Kowal i III miejsce – Klaudia Krzyszkowska (w Turnieju „Wywiedzione ze słowa”), – I miejsce – Aleksander Szewczyk, II miejsce – Katarzyna Tatomir (w Turnieju Jednego Aktora), – II miejsce – Natalia Ślusarczyk (w Turnieju Poezji Śpiewanej).

Jesteśmy bardzo dumni z naszych utalentowanych uczniów. Jak zwykł mawiać Andrzej Łapicki, znany polski reżyser, aktor jako człowiek musi mieć osobowość, która przyciąga uwagę. Niewątpliwie nasi młodzi artyści zapisali się w pamięci nie tylko publiczności, ale i jury. Dziękujemy za emocje, które nam daliście. To ogromny sukces dzieci, ale i opiekunów, między innymi nauczycielek bibliotekarek Pani Marii Pająk-Wilk i Pani Justyny Szewczyk, a także nauczycielek od języka polskiego Pani Krystyny Kurnik, Pani Anety Bobek oraz Pani Marzeny Nawrockiej, które służyły dobrą radą i wsparciem.

Gratulujemy!

Aneta Kuźma