You are currently viewing Relacja z wystawy ‘Teraz komiks!’

Relacja z wystawy ‘Teraz komiks!’

11 kwietnia 2018 r. uczniowie z klas 4a, 4b oraz przedstawicielki klasy 3e mieli okazje obejrzeć wystawę ‘Teraz komiks!’ organizowaną przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Wystawa prezentowała oryginalne prace, wydawnictwa i przedmioty z lat 1871-2017, związane z komiksem w Polsce. Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji Wojciecha Jamy.

Uczniowie zobaczyli ponad 600 obiektów, takich jak: szkice, plansze, albumy z rysunkami i autografami, a także unikalne figurki oraz zabawki.

Uczniowie klas czwartych uważnie wysłuchali pani przewodnik i wykazali się wiedzą na temat komiksów, udzielając poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania. W przestrzeni ekspozycji weszliśmy do komiksowej pracowni Papcia Chmiela oraz sfotografowaliśmy się z ulubionymi bohaterami. Najwięcej emocji dostarczyło ponowne spotkanie z Kajkiem i Kokoszem, Koziołkiem Matołkiem oraz Tytusem.

Adriana Łukaszyk