Speedball w Wieliczce

Dzięki staraniom nauczycieli wychowania fizycznego naszego gimnazjum w dniu 20 września 2014r. gościliśmy Pana Przemysława Wolana

… Przez cały dzień, na każdej lekcji przybliżał młodzieży rodzaj wyposażenia, zasady i historię gry w Speedball. Pan Wolan w tym roku zajął 6 miejsce podczas Mistrzostw Świata odbywających się w Kuwejcie. Dzięki Jego prelekcji dowiedzieliśmy się, że Speedball jest pierwszą i jedyną grą z wykorzystaniem piłki i rakiet, w której występują konkurencje:

  • rozgrywanie na czas,
  • gra obiema rękami przez zawodników,
  • z elementami gry sztafetowej.

Jest to gra, w której zawodnicy mogą uderzać piłkę w praktycznie dowolnym kierunku i z dowolną siłą, pamiętając jedynie o zachowaniu właściwego kierunku rotacji wokół stojaka. Dodatkowym atutem tej gry jest możliwość uprawiania jej w dowolnym wieku, na niewielkiej przestrzeni i w dodatku za stosunkowo nieduże pieniądze.Uczestnictwo naszego gimnazjum w promocji Speedball zaowocowało otrzymaniem na własność sprzętu do uprawiania tej dyscypliny, z którego uczniowie będą mogli korzystać podczas lekcji wychowania fizycznego.

Dariusz Dębski (organizator ww. akcji)