You are currently viewing Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

21 października 2015 r. młodzież naszego Gimnazjum pod opieką p. Marii Pająk-Wilk uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim, kontynuatorem kultowej serii „Pan Samochodzik..” Zbigniewa Nienackiego.

Arkadiusz Niemirski często spotyka się z czytelnikami. Sam uważa, że zdobył spore doświadczenie w popularyzacji czytelnictwa w naszym kraju. Zabawny charakter spotkania sprawił, że przebiegło ono w bardzo miłej atmosferze. Gimnazjaliści mieli okazję poznać pisarza nie tylko jako autora książek, ale również prywatnie, jako człowieka z dużym dystansem do siebie i poczuciem humoru. Dowiedzieli się również o jego zainteresowaniach w przeszłości oraz czym interesuje się obecnie, jakiej muzyki słucha, jakie skończył studia oraz dlaczego nie realizuje się jako zootechnik.

W drugiej części spotkania poświęconej jego twórczości, autor opowiedział o swojej przygodzie z Panem Samochodzikiem, a także zaprezentował książki detektywistyczne dla młodzieży „Pojedynek detektywów” i „Testament bibliofila”.


Justyna Szewczyk, Maria Pająk-Wilk