You are currently viewing Sukcesy w konkursie „Najpiękniejsza pisanka z soli”

Sukcesy w konkursie „Najpiękniejsza pisanka z soli”

Notice: Undefined index: file in /home/gimwiel/ftp/wp-includes/media.php on line 1734

„Najpiękniejsza pisanka z soli” to jedyny tego rodzaju konkurs w Polsce, w czasie którego z solnego jajka, dostarczanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież wykonują piękne pisanki, stosując różnorodne techniki, co w zestawieniu z solą daje zaskakujące efekty.
Tegoroczna XVII edycja konkursu odbyła się w dniu 17 marca 2016 r. w Zamku Żupnym w Wieliczce. Celem konkursu było kontynuowanie tradycji wykonywania solnej pisanki, rozwijanie wyobraźni artystycznej oraz prezentacja talentów plastycznych.

Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie oddziału 3e: Natalia Słonina, Klaudia Sendo oraz Kacper Latosiński. Opiekunem artystycznym naszej utalentowanej młodzieży jest pani Monika Sikora.

W wykonanych pisankach dominowały motywy świąteczne i wiosenne, ale widocznym elementem dekoracyjnym była niezwykła faktura samej soli.
W oczekiwaniu na werdykt jury, uczestnicy mogli zwiedzić ekspozycje muzealne Zamku Żupnego, obiektu wpisanego w 2013 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
W kategorii szkół gimnazjalnych aż dwa wyróżnienia otrzymali nasi uczniowie: Kacper Latosiński oraz Klaudia Sendo.

Wystawę prac konkursowych można było oglądać w Zamku Żupnym w dniach 22-31 marca 2016 r.

Serdecznie gratulujemy!!!

Justyna Szewczyk, Monika Sikora