You are currently viewing Sukcesy w Małopolskim Konkursie  Pięknego Czytania Hania – Mistrzem Czytania!!!

Sukcesy w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania Hania – Mistrzem Czytania!!!

Dnia 4 marca 2020 r. odbyły się przesłuchania w XIII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.
W etapie międzyszkolnym wzięło udział łącznie 320 uczniów z województwa małopolskiego.
Naszą szkołę reprezentowały: Hania Stan (2c), Martynka Bieda (3b), Natasza Wnuk (5a) oraz Dominika Korpak (7a). W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować do czytania fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży.

Hania zaprezentowała fragment książki „Kocie przygody grzecznego psa” Wojciecha Cesarza, Martynka – fragment z serii „Zaopiekuj się mną” pt. „Kto uratuje Iryska?” Holly Webb, Natasza – fragment powieści „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” Grzegorza Kasdepke, a Dominika – fragment powieści „Matylda” Roalda Dahl’a.

Hania Stan została Mistrzem Czytania w kategorii klas I-II (uzasadnienie werdyktu jury: Wyróżniająca się na tle innych uczestników konkursu interpretacja tekstu i wyraźne jego zrozumienie, przyciągająca uwagę modulacja głosem, nienaganna dykcja).
Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się na uroczystej gali w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Podczas finału konkursu Mistrzowie Czytania przeczytają przygotowane fragmenty.

Serdecznie gratulujemy!!!
Justyna Szewczyk