You are currently viewing Sukcesy w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania

Sukcesy w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania

Dnia 6 marca 2019 r. odbyły się przesłuchania w XII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów. W konkursie wzięło udział 360 uczniów ze 121 szkół z województwa małopolskiego.

Naszą szkołę reprezentowały: Hania Stan (1c), Emilka Zawała (4b), Mikołaj Dworak (5b) oraz Karolina Kaczówka (3a). W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować do czytania fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży. Hania zaprezentowała fragment książki „Trzy świnki” G. Kasdepke, Emilka – fragment powieści „Pax” S. Pennypacker, Mikołaj – fragment powieści „Tomek w Krainie Kangurów” A.Szklarskiego, a Karolina – fragment powieści „Cudowny chłopak” R. J. Palacio. Wicemistrzem Czytania w kategorii klas I-II została Hania Stan (uzasadnienie werdyktu jury: świadoma i ciekawa interpretacja tekstu, gra głosem, właściwy dobór tekstu do osobowości czytającego oraz wyraźne jego zrozumienie). Natomiast wyróżnienie w kategorii klas gimnazjalnych otrzymała Karolina Kaczówka. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 27 marca 2019 r. w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Justyna Szewczyk