Sukcesy w Powiatowym Turnieju Pięknego Czytania !

22 maja br. w Szkole Podstawowej w Grodkowicach odbył się…

XIII Powiatowy Turniej Pięknego Czytania. W rywalizacji wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów, m.in. uczniowie Gimnazjum w Wieliczce: Anna Kielian (3g), Adrian Sikora (3c), Bartosz Wójcik (2f). Uczestników oceniało jury w składzie: Agata Czarnota-Bajorek (dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce), Małgorzata Gawlińska (SP w Podgrabiu), Aneta Stanak (SP w Bodzanowie), Mirosław Orzechowski (SP w Grodkowicach). Każdy uczestnik prezentował dwa teksty (przygotowany przez siebie oraz wybrany przez organizatora). Przy ocenianiu jury brało pod uwagę płynność czytania, dykcję oraz interpretację prezentowanego fragmentu utworu. Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki, ale wśród zwycięzców Turnieju znaleźli się wszyscy nasi reprezentanci:

I miejsce: Bartosz Wójcik,
III miejsce: Adrian Sikora,
wyróżnienie: Anna Kielian.

Bartosz Wójcik otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze przeczytanie drugiego tekstu. Nagrodę ufundowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce.

Serdecznie gratulujemy !

Justyna Pokuta (nauczycielka biblioteki)