You are currently viewing ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Pod koniec kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki. Tego dnia uczniowie w poszukiwaniu moli książkowych udali się do szkolnej biblioteki.

Podczas wywiadu z Panią Justyną Szewczyk dowiedzieli się, że mole są tu mile widziane, a zwłaszcza w czytelnicze święto. W tym dniu mogą bezkarnie „buszować” w książkach, „pożerać” książki, „zaspakajać apetyt” na książkę, zarażać pasją czytania, „łapać bakcyla” czytania i „zabijać nudę” książką.

Oprócz czytania ulubionych lektur świetliczaki dowiedziały się jak powstaje książka, dlaczego życie „mola” książkowego jest lepsze. Tworzyły własne historyjki obrazkowe w formie komiksu i miały możliwość wykonania wykonania mola-maskotki, który będzie strzegł ich domowych bibliotek. Dzieci wesoło bawiły się podczas guizów, zagadek i „turlanych” prac rysunkowych. Aby nasze „mole” nie opadły z sił był również słodki poczęstunek. Największą jednak atrakcją okazała się zabawa w podchody z kodami QR. Świętowanie zakończyliśmy wspólnym odczytaniem cytatu z twórczości Wiesławy Szymborskiej – Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Nauczyciele świetlicy