You are currently viewing Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.
Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie.
Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.
Nasze świetliczaki również włączyły si ę w obchody Dnia Ziemi przygotowując plakaty związane z ochroną środowiska, sprzątały otoczenie szkoły, uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci oraz w jak żyć zgodnie z ideą zero waste. Aby zazielenić nieużytki wokół szkoły uczniowie przygotowali kulki nasienne a także posadzili krzewy ozdobne. Wykonali również piękne prace plastyczne z zakrętek nadając drugie życie odpadom. Świetnie się bawili tworząc z trocin Pana Trawiastowłosego, którego fryzurę z trawy można odpowiednio stylizować.
Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Ziemi była prezentacja plakatów wykonanych przez uczniów klas 1-3 propagujących ochronę środowiska przyrodniczego.

Nauczyciele świetlicy