You are currently viewing Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

Ważną uroczystością wpisującą się w szkolny ceremoniał jest organizowane w marcu Święto Patrona. Upamiętnia ono króla Kazimierza Wielkiego – niezwykłego władcę, który swą postawą w pełni zasłużył na swój przydomek.
Uroczystość ta rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły oraz akademią szkolną, którą zainaugurował dyrektor szkoły Lucjan Rówiński.

Uczniowie w pięknych słowach uczcili króla Kazimierza Wielkiego. Podkreślili, że wzorując się na naszym Patronie, mamy na co dzień obowiązek pielęgnować i rozwijać w sobie takie cechy jak: odwaga, dobroć i radość. Była to dla nas prawdziwa lekcja wychowawcza.

Ważnym punktem tej akademii było wręczenie nagród laureatom III Powiatowego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez p. Agatę Dylawerską. Następnie przekazano dyplomy i nagrody za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Harry Potter – Puchar Szkół – Polska”. Nasza drużyna w składzie: Joanna Jaglarz, Gabriela Baniowska oraz Inga Knapik, pod opieką p. Justyny Szewczyk, zdobyła cenne trofeum – słynny Puchar Szkół.