You are currently viewing Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w akcji!

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w akcji!

Przed nami drugi semestr. To czas wielu wyzwań dla naszego Koła jednak chcielibyśmy podsumować to co udało nam się osiągnąć w pierwszym semestrze.

Rozpoczęliśmy od pięknej wycieczki 29 września do Jamnej. Była to wycieczka zorganizowana przez Oddział Miejski PTTK w Wieliczce. Chatka do której wędrowaliśmy to drewniany domek mający oddawać klimat tej turystycznej miejscowości. Nasi uczniowie wraz z opiekunami mgr Moniką Kyrc oraz mgr Magdaleną Parszywką pokonali trasę w niecałe trzy godziny a na szycie odbywały się konkursy, zabawy integracyjne oraz ognisko. Pani mgr Magdalena Parszywka jest zdobywczynią wielu odznak PTTK. Posiada odznakę Popularną, Małą Brązową i prawie Małą Srebrną.

Kolejnym naszym dużym wyzwaniem było zarybianie stawu w Brzegach oraz nasadzanie wierzby. 16 listopada dzięki uprzejmości Małopolskiego Związku Wędkarskiego oraz Gminy Wieliczka wybraliśmy się bardzo liczną grupą wraz z paniami mgr Moniką Kyrc, mgr Magdaleną Parszywką oraz mgr Jadwigą Muszyńską do Brzegów koło Wieliczki nad zbiornik wodny do którego wpłynęło ponad 200kg Pstrąga Tęczowego oraz nasadziliśmy około 60 nowych wierzb. Każdy uczeń posadził swoje drzewo oraz mógł nadać mu nazwę. Zmęczeni ale zadowoleni usiedliśmy wszyscy przy ognisku.

Zadbaliśmy również jak w ubiegłym roku o nasze podwórko szkolne. Pojawiły się karmniki, nasi uczniowie systematycznie dosypują ziarna oraz różne smakołyki dla ptaków.

mgr Monika Kyrc