You are currently viewing Czy  matematyka  ma  coś  wspólnego  ze  sportem?

Czy matematyka ma coś wspólnego ze sportem?

W sobotę 17 maja 2014r. w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się finał Międzyszkolnego Turnieju Matematyczno-Sportowego „Sokół-Wieliczka”….

… Do hali „Solnego Miasta” wraz z nauczycielami przybyły czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów. Do matematyczno – sportowych zadań przystąpiło łącznie 180 uczestników. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Panie: Agnieszka Cholewa, Edyta Czarniewska, Urszula Klucznik, Renata Grabka były jednymi z organizatorów tego turnieju.

Okazało się znów, że uczniowie wielickiego gimnazjum są nie do pokonania – oto klasyfikacją łączna dla gimnazjów:

I miejsce – Gimnazjum w Wieliczce
II miejsce – Gimnazjum w Koźmicach Wielkich
III miejsce Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich

Sukces szczególne zawdzięczamy drużynom z klas pierwszych i drugich, które zajęły pierwsze miejsce wśród swoich rówieśników! Oto ONI:

Nasza zwycięska reprezentacja klas 1

Nasza zwycięska reprezentacja klas 2

Serdecznie Im gratulujemy i liczymy na powtórkę za rok !