You are currently viewing „Turniej  Pięknego  Czytania” – etap  szkolny

„Turniej Pięknego Czytania” – etap szkolny

Dnia 11 lutego 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny „Turnieju Pięknego Czytania”.
Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do doskonalenia techniki czytania i interpretacji tekstu, promocja działalności biblioteki w środowisku szkolnym oraz wzrost czytelnictwa książek.
Uczestnicy prezentowali dwa teksty:
1) wybrany przez siebie i przygotowany wcześniej,
2) obowiązkowy, ten sam dla wszystkich, wybrany przez organizatorów konkursu – z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski był to fragment tekstu „Pierworodni” z książki Pawła Jasienicy Polska Piastów.

Oceniane były płynność czytania i dykcja oraz interpretacja tekstu.

Jury w składzie: p. Krystyna Kurnik, p. Aneta Kuźma, p. Maria Pająk-Wilk, p. Justyna Szewczyk, wyłoniło 3 laureatów:

I miejsce – Aleksandra Czech (3b),

II miejsce – Aleksandra Krzanowska (3h),

III miejsce – Aleksander Szewczyk (2g).

Wyróżnienia otrzymały: Karolina Kruźlak (2b), Aleksandra Kielian (3h) oraz Kinga Halama i Dominika Gwóźdź (1c).
Zwycięzcy etapu szkolnego (I, II, III miejsce) będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym Turnieju Pięknego Czytania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Justyna Szewczyk, Maria Pająk-Wilk