Vielka Victoria !

Dnia 31 marca br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce odbył się kolejny Gminny Turniej Pięknego Czytania

…W tym roku rywalizowało ze sobą 13 szkół podstawowych i 4 gimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego: Bartosz Wójcik (2f), Anna Kielian (3g) i Adrian Sikora (3c).

Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do doskonalenia technik czytania i interpretacji tekstu literackiego. Turniej przebiegał dwuetapowo: każdy ze zgłoszonych uczestników prezentował wybrany i przygotowany przez siebie tekst, oraz tekst wybrany przez organizatora (ten sam dla wszystkich). W tym roku dla uczestników ze szkół podstawowych przygotowano bajkę ortograficzną pt. „Turniej Mistrzów”, a dla młodzieży gimnazjalnej fragment tekstu dyktanda wielickiego 2013 „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych, czyli wynurzeń znużonego mola książkowego”.

Decyzją jury, w kategorii szkół gimnazjalnych, najlepsi okazali się nasi uczniowie, zajmując wszystkie miejsca „na podium”:

I miejsce – Bartosz Wójcik
II miejsce – Adrian Sikora
III miejsce – Anna Kielian

Serdecznie Im Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym!

Justyna Pokuta (nauczycielka biblioteki)