You are currently viewing Weronika Cygan najlepszym interpretatorem poezji Andrzeja Bursy!

Weronika Cygan najlepszym interpretatorem poezji Andrzeja Bursy!

Małopolski Turniej Recytatorski Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy jest imprezą w hołdzie pamięci patrona MDK, adresowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Celem konkursu jest przybliżenie twórczości poety oraz upowszechnianie poszukiwań w dziedzinie interpretacji poezji współczesnej. Uczestnicy przygotowują dowolnie wybrany jeden utwór poetycki lub fragment prozy Andrzeja Bursy i drugi tekst z dorobku autorów pokolenia poety bądź późniejszych.
Prezentacje konkursowe odbyły się w sali Teatru SCENA „i” przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w dniach 30 listopada i 1 grudnia 2015 roku. W konkursie wzięło udział łącznie 146 recytatorów, a wśród nich uczennica naszego gimnazjum Weronika Cygan, która zaprezentowała wiersze: Zażalenie Andrzeja Bursy i Alarm Antoniego Słonimskiego.

Dnia 7 grudnia 2015 r. odbył się Wielki Finał Turnieju, podczas którego odbyło się ostateczne ogłoszenie werdyktów, rozdanie nagród, spotkanie z rodziną Andrzeja Bursy, a także wybrany został najlepszy z najlepszych recytator poezji Andrzeja Bursy.
Weronika Cygan otrzymała II NAGRODĘ w kategorii uczniowie gimnazjów.

Ale to nie koniec nagród… Zgodnie z tradycją konkursu, na Finale Turnieju przyjaciele i rodzina Poety, spośród wszystkich nagrodzonych, wybrali najlepiej interpretującego poezję Andrzeja Bursy (niezależnie od werdyktu oficjalnego jury), któremu przyznali nagrodę w postaci rzeźby Ludwiki Szemioth – Bursowej, żony poety, byłej wykładowczyni Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W tym roku LAUREATEM LAUREATÓW – najlepszym interpretatorem poezji Andrzeja Bursy wybranym podczas finału – została Weronika Cygan z Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

oprac. Justyna Szewczyk i Maria Pająk-Wilk