You are currently viewing Wielki Finał Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska

Wielki Finał Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska

W dniu 10 stycznia 2023 r. w Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie odbył się Wielki Finał Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska organizowany przez Wydawnictwo Media Rodzina oraz Grupę CzasDzieci.pl.
W akcji konkursowej wzięły udział szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe z całej Polski, zarówno publiczne jak i prywatne.
Do Wielkiego Finału zaproszono drużyny z 10 polskich szkół, które osiągnęły najlepsze wyniki w rankingu ogólnopolskim.

Wśród zaproszonych szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce. Drużynę reprezentowały uczennice: Joanna Jaglarz (kl.4b), Gabriela Baniowska (kl.6a) oraz Inga Knapik (kl.6c) pod opieką p. Justyny Szewczyk.

Finał Turnieju składał się z dwóch części. W pierwszej części liczyła się wiedza poszczególnych uczestników. Rozlosowane pary drużyn stały na przeciw siebie i kolejno każdy z członków grupy walczył o punkt dla swojej drużyny – oprócz wiedzy liczył się też refleks, kto pierwszy ten lepszy. W ten sposób wyłoniono 5 najlepszych drużyn.
W części drugiej liczyła się wiedza całej drużyny, która odpowiadała kolejno na pytania starając się uzyskać jak najwięcej punktów.
Poziom Turnieju był bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani – najlepsi z najlepszych, znający wszystkie fakty oraz pamiętający najdrobniejsze szczegóły z książek o młodym czarodzieju.

Zwycięzców wyłoniła dopiero długa dogrywka, a w niej najlepsza okazała się „Jedynka” z Wieliczki!
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce wygrała Wielki Finał i oprócz wielu pięknych nagród, zdobyła najcenniejsze trofeum „Puchar Szkół” Wielkiego Turnieju – Harry Potter.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!