You are currently viewing WITAMY JESIEŃ!

WITAMY JESIEŃ!

W Punkcie Przedszkolnym w Bogucicach grupa Słoneczka powitała porę roku – jesień.

Pani Jesień połączyła się z nami w trakcie warsztatów literackich, podczas których dzieci utrwaliły nazwy pór roku, wysłuchały wiersza i odpowiedziały na pytania do niego, za co zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem.

Następnie każdy przedszkolak z ogromnym zaangażowaniem wykonał zadania, które zaplanowaliśmy na ten ważny dzień. Dzieci udekorowały suknię pani jesieni wcześniej wyciętymi przez nie liśćmi, nazwały dary jesieni umieszczone w kąciku przyrody, zamieniły się w kolorowe listki, wirując na wietrze, a na końcu jesień eksplodowała w naszej sali za pomocą chusty animacyjnej.

Następnie wybraliśmy się na przechadzkę do sadu, wysłuchując utworu literackiego, gdzie w kółeczkach tańczyły jesienne owoce. Dzięki pięknej pogodzie, udaliśmy się także do naszego ogrodu, a tam każdy przedszkolak odnalazł wiele okazów przyrody – darów jesieni.

Wszystkim życzymy prawdziwej, polskiej złotej jesieni! Iwona Suder (wychowawczyni)