You are currently viewing Wodni mistrzowie

Wodni mistrzowie

Ogromny sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły w powiatowych zawodach w pływaniu indywidualnym i sztafetowym, które miały miejsce na wielickiej pływalni w dniu 12 lutego 2020 roku. Zarówno sztafety dziewcząt, jak i chłopców awansowały do szczebla wojewódzkiego Igrzysk Dzieci. Oprócz zawodów sztafetowych odbyła się rywalizacja indywidualna, w poszczególnych stylach pływackich.

Wyniki naszych uczniów:

50 m stylem motylkowym dziewcząt – 1 miejsce Anna Brońka
50 m stylem motylkowym chłopców – 4 miejsce Wiktor Gąsiorek
50 m stylem grzbietowym dziewcząt – 1 miejsce Marcelina Bugajska,
2 miejsce Helena Jarmołowska
50 m stylem grzbietowym chłopców – 3 miejsce Dawid Hankus
25 m stylem grzbietowym chłopców – 2 miejsce Aleksander Kica
50 m stylem klasycznym chłopców – 1 miejsce Antonio Przystał,
2 miejsce Piotr Całka,
3 miejsce Mieszko Kowalski
50 m stylem dowolnym dziewcząt – 2 miejsce Maja Korpak, 3 miejsce Julia Knapik
50 m stylem dowolnym chłopców – 2 miejsce Mikołaj Słomski

Nasza jedyna uczestniczka zawodów pływackich w kategorii starszej, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Weronika Knapik również zaprezentowała się bardzo dobrze i zajęła 3 miejsce stylem grzbietowym na 50 m.
Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli indywidualnie miejsce na podium, automatycznie awansowali do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w czwartek 20 lutego na krytej pływalni w Myślenicach.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Dariusz Dębski