You are currently viewing Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze

Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze

W minioną środę dzieci z Punktu Przedszkolnego w Bogucicach wraz ze swoimi paniami wybrały się na całodzienną wycieczkę na Zaczarowane Wzgórze, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Po dotarciu na miejsce dzieci wysłuchały pogadanki na temat warzywa, jakim jest ziemniak. Podyskutowały i wymieniły się swoimi spostrzeżeniami. Następnie zaprezentowany został eksperyment pt. „Prąd z ziemniaka”. Dzieci były oniemiałe z zachwytu, że ziemniaki mają tak wszechstronne zastosowanie. Kolejno, odbyły się zajęcia kulinarne: „Kroimy ziemniaki na frytki”. Każdy pracował, aby potem móc zdegustować tego przysmaku. Potem każdy przedszkolak skorzystał z przejażdżki konnej. Większość z dzieci pierwszy raz miała styczność z kucykami, które były dla nich bardzo cierpliwe. Nie obyło się też bez zabaw ruchowych oraz zabaw z chustą Klanzy, zawodów – kto najdalej poturla ziemniaka, a także szaleństwa na placu zabaw i na trampolinie, dzięki czemu wszystkie dzieci ze smakiem zjadły cały obiad. Na koniec naszego pobytu na Zaczarowanym Wzgórzu dzieci wykonały pracę plastyczną: „Jesienną ramkę dla mamy i taty”, a potem odwiedziliśmy mini ZOO, gdzie doiliśmy krówkę i karmiliśmy zwierzątka marchewką i ziarnami zbóż. To był fantastyczny dzień, z przepiękną jesienną pogodą.

1Wychowawca: Iwona Suder