Wycieczki Oddziału Przedszkolnego

Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” była okazją do przeżycia wspaniałej przygody podczas podróży po całym globie. Dzieci zwiedziły zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów świata. W towarzystwie przewodnika zwiedziły m.in. chatę peruwiańską, papuaski dom na palach, wioskę indiańską, igloo, wioskę afrykańską oraz domek na wodzie. W jurcie odbyły się warsztaty połączone z prelekcją na temat życia, strojów i przedmiotów codziennego użytku w mongolskiej wiosce. Terenowa lekcja geografii rozpoczęła się od wielkiej mapy świata ułożonej z różnokolorowych płytek brukowych. Cała wyprawa zakończyła się rozmową z mieszkańcem Afryki. Dzięki temu dzieci poznały i nauczyły się wielu nowych słów w języku angielskim.

Kolejna przygoda, którą przeżyły dzieci z oddziału przedszkolnego to „Gwiezdna Przygoda w MOA” w Niepołomicach. Prelekcja połączona z zabawą pozwoliła dzieciom w prosty sposób poznać wiele zagadnień z zakresu astronomii. Wykład wzbogacony był o liczne zdjęcia, film, pokaz oraz symulacje komputerowe. Kolejnym punktem były kreatywne warsztaty oraz seans w planetarium. Wycieczka do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego to doskonała lekcja astronomii i fascynująca podróż w kosmos.

Poznanie Kopalni Soli w Wieliczce to obligatoryjny punkt wypraw oddziału przedszkolnego. Uczestnicząc w programie edukacyjnym „Solilandia” dzieci zwiedziły zabytkową kopalnię. Brały udział w interaktywnym przedstawieniu oraz wyprawie w głąb ziemi do zachwycających swym pięknem i klimatem podziemnych komór, kaplic i tuneli.

W marcu b.r. klasa 0 odwiedziła Ogród Zoologiczny w Krakowie. Dzieci poznały wygląd i zwyczaje zwierząt egzotycznych. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na miły spacer alejkami ogrodu. Zwierzęta chętnie witały zwiedzających szczególnie pawie oraz mieszkańcy małego zoo. Dzieciom najbardziej przypadło do gustu zwiedzanie pawilonu zwierząt nocnych i egzotarium. Tam zafascynował chłopców aksolotl – endemiczny słodkowodny gatunek płaza ogoniastego. Był to mile spędzony czas i piękna lekcja przyrody.