You are currently viewing Wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania!

Wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania!

Dnia 8 marca 2017 r. odbyły się przesłuchania w X edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczych talentów oraz rozwijanie zainteresowań najbliższym regionem i pogłębienie wiedzy uczniów na temat kultury literackiej Małopolski. Na etapie szkolnym do konkursu przystąpiło 3288 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowano aż 296 uczniów. Nasze gimnazjum reprezentowali: Katarzyna Tatomir oraz Aleksander Szewczyk z 3g.

Zadaniem uczniów było przygotowanie do czytania fragmentu utworu literackiego twórcy piszącego o Małopolsce lub autora wywodzącego się z naszego regionu. Kasia zaprezentowała fragment książki „Król Krak i królewna Wanda” Walerego Przyborowskiego, a Aleksander – fragment opowiadania „Śpiąca Królewna” Sławomira Mrożka.
Jury doceniło występ Aleksandra Szewczyka, przyznając mu wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na uroczystej gali dnia 29 marca 2017 r. w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Podczas finału konkursu Mistrzowie Czytania zaprezentowali przygotowane fragmenty.

Serdecznie gratulujemy!