You are currently viewing Z niemieckim za pan brat – wycieczka do Goethe-Institut w Krakowie

Z niemieckim za pan brat – wycieczka do Goethe-Institut w Krakowie

3 grudnia 2015 r. od godz. 10:25 do 14:30 miała miejsce wizyta uczniów klasy DSD -1a w Goethe-Institut w Krakowie. Wycieczka została zorganizowana przez nauczycielkę języka niemieckiego, panią Renatę Huntemann. Odbyła się ona w wymienionym wyżej Instytucie, który ma swoją siedzibę w Rynku Głównym 20.

Około godz. 10:25 wyszliśmy ze szkoły i udaliśmy się w stronę dworca „Rynek – Kopalnia”, by zdążyć na pociąg do Krakowa. Z Dworca Głównego przeszliśmy spacerem przez miasto, na Rynek, widząc po drodze wiele małych stoisk bożonarodzeniowych. O godzinie 11:30 mieliśmy wejście „w głąb” Instytutu. W lobby czekaliśmy ok. 10 minut, ponieważ przyszliśmy wcześniej. Przywitało nas dwóch Panów: Pan Roman oraz Pan Alex. Pierwsze dwanaście osób poszło z Panem Romanem, a druga grupa z Panem Alexem. Pan Roman był bardzo miły i zabawny. Miał w planie wiele zabaw typu: układanie puzzli, gra w memory, udawanie zwierząt. Oczywiście wszystko w języku niemieckim. Pan Alex też był miły, lecz stawiał bardziej na naukę. Nie zabrakło jednak gier ruchowych np. zmieniania miejsc, gdy brakowało jednego krzesła. Także tylko w języku niemieckim. Z każdym z Panów spędziliśmy godzinę, lecz mnie bardziej podobały się warsztaty z Panem Romanem.
Ta wycieczka to trafne połączenie zabawy z nauką. Jako, że profil naszej klasy DSD (Deutsches Sprachdiplom) zobowiązuje, jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasze Panie od języka niemieckiego postanowiły zapoznać nas z miejscem ważnym dla wszystkich mających kontakt z tym językiem obcym.

Bruno Kiepuszewski
uczeń 1a