Z wielu rąk większa pomoc

Zarząd Samorządu Uczniowskiego organizuje 3 akcje charytatywne, które teraz postaram się Wam przybliżyć:

Góra grosza

Jest to akcja, która trwa od 27.11 do 5.12. Polega ona na niesieniu pomocy dzieciom. Dokładnym celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Pozwólmy spełniać ich pasje i zainteresowania.

Szlachetna paczka

Celem szlachetnej paczki jest pomoc najbardziej ubogim. Wielickie gimnazjum w tym roku postanowiło wesprzeć panią Katarzynę (65 l.) sprawującą opiekę nad swoją wnuczką Eweliną (13 l.) w zastępstwie swojej ciężko chorej córki. Pani Katarzyna dzielnie walczy by utrzymać siebie jak i wnuczkę i zapewnić jej jak najwięcej wygód, ale na większość nie starcza pieniędzy. Ewelina nie chodzi na basen, hipoterapie, ani inne nierefundowane formy rehabilitacji. Jest dziewczynką, która ma zwykłe marzenia jak: jak wyjazd z klasą nad morze, czy słuchawki nauszne. Niestety rodzina nie może sobie na to pozwolić. Również potrzebna jest ciepła, kurta, buty, kołdra, żywność trwała czy środki czystości (dokładne informacje dostępne u wychowawców i na plakatach rozwieszonych w szkole). Zbliżają się święta, a to czas dzielenia się z innymi. Małym gestem, możecie wywołać uśmiech na twarzy Pani Katarzyny i Ewelinki.

WOŚP

Jak co roku nasze gimnazjum bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku, wolontariusze nie zbierają tylko dla dzieci, ale również dla seniorów. Uczniów, którzy chcieli wesprzeć akcje była ogromna grupa, z czego musieliśmy tak naprawdę wybrać garstkę. Wolontariusze już nie mogą doczekać się dnia zbiórki. Oby były owocniejsze niż w ubiegłym roku!

W imieniu ZSU – Paulina Kot