You are currently viewing ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE – podsumowanie XI i XII

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE – podsumowanie XI i XII

W grudniowy czas pamiętamy o osobach samotnych, potrzebujących, chorych a także o seniorach. Wychowankowie naszej szkolnej świetlicy wraz z nauczycielami przygotowali kartki świąteczne z życzeniami oraz ozdoby bożonarodzeniowe, których część została już przekazana chorym dzieciom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Ozdobami bożonarodzeniowymi wykonanymi przez naszych uczniów zostaną również obdarowani seniorzy powiatu wielickiego, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach oraz dzieci z Domu Dziecka w Kłaju. Część ozdób zostanie przekazana na kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez Radę Rodziców.

Nasi uczniowie dołączyli również do akcji Charytatywnej „Marzycielska Poczta” i wysłali życzenia świąteczne przewlekle chorym dzieciom.

Listopad już za nami a więc i czas na jego podsumowanie. Przedostatni miesiąc w roku kojarzy się większości z nas z szarością i smutkiem, ale na świetlicy nie ma miejsca na ponury nastrój, dlatego w ramach jego poprawy gotowaliśmy, piekliśmy, robiliśmy ciekawe doświadczenia, czytaliśmy książki, poprawialiśmy kondycję naszych umysłów poprzez kodowanie, rozwiązywanie łamigłówek.

Gościliśmy też w świetlicy ciekawe osoby, które podzieliły się z nami swoimi pasjami. Jedną z tych osób był Paweł Szostak, uczeń klasy 3c naszej szkoły, który jest wolontariuszem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i zapoznał nas z trudną i odpowiedzialną pracą strażaka.

W listopadzie obchodziliśmy również Dzień Postaci z Bajek. Przebrani za postacie z naszych ulubionych bajek, wzięliśmy udział w przygotowanych na ten dzień konkursach. Oj działo się!

Aneta Kocoń (kierownik świetlicy)