You are currently viewing Zamiast dymka – witaminka!

Zamiast dymka – witaminka!

W związku, z przypadającym na 19 listopada „Światowym Dniem Rzucania Palenia” w piątek 27 listopada w naszej szkole odbył się happening, który miał na celu uświadomienie młodzieży groźnych skutków nałogu. Koordynatorem happeningu był pedagog szkolny i wychowawcy klas pierwszych.
Hasłem przewodnim tegorocznej akcji było proponowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Uczniowie klas pierwszych wykazali ogromne zaangażowanie w przygotowanie akcji profilaktycznej. Indywidualnie i w grupach wykonali plakaty antynikotynowe, napisy, ulotki i hasła. Młodzież wykazała się talentem i kreatywnością. Wykonane przez nich prace można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

Uczennice z klasy Ig zachęcały palaczy do zerwania ze zgubnym nałogiem, a osoby niepalące namawiały uczniów, by nigdy nie sięgali po nikotynę i wybierali aktywny tryb spędzania czasu wolnego.

Na tę okazję uczniowie klasy I h przygotowali naklejki antynikotynowe, które rozdawano podczas przerw na korytarzu szkolnym. Atrakcją były balony opisane hasłami antynikotynowymi.

pedagog Ewa Okoń