You are currently viewing Zdrowie na talerzu

Zdrowie na talerzu

Podstawę codziennej diety powinny stanowić warzywa i owoce. Produkty te dostarczają wielu cennych i niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu składników takich jak witaminy, mikro- i makroelementy, antyoksydanty i błonnik oraz przyczyniają się do ograniczenia ryzyka rozwoju chorób między innymi: chorób układu krążenia, cukrzycy, otyłości.
Dlatego też dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, poznają korzyści z diety bogatej w owoce a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz jak postępować, aby nie marnować żywności.
Podczas zajęć kulinarnych świetliczaki samodzielnie przygotowały sałatkę owocową oraz wyciskały soki z warzyw i owoców pochodzących z upraw ekologicznych. Dowiedziały się również jak pozbyć się pestycydów z owoców oraz warzyw kupowanych w marketach. Zajęcia umilały piosenki dotyczące zdrowia, zagadki oraz quizy. Uczniowie przygotowali także plakaty zachęcające do codziennego spożywania owoców i warzyw oraz wykonali piękne prace plastyczne.

A dla tych którzy nie lubią owoców

”Kto je owoce i warzywa-ten zdrowie wygrywa”