You are currently viewing 63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje gminne i powiatowe

63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje gminne i powiatowe

W dniach 6 i 8 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbyły się gminne eliminacje w 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W etapie gminnym naszą szkołę w turnieju recytatorskim reprezentowały: Katarzyna Hardyn (7a), Aleksandra Kokoszka (2f), Alicja Turecka (3a), Adrianna Słowiak (3c) i Kinga Halama (3c). W turnieju „Wywiedzione ze słowa” wzięły udział Klaudia Krzyszkowska (2c) oraz Kaja Krzyszkowska (7b). W turnieju poezji śpiewanej – Natalia Ślusarczyk (2d) i Dominika Gwóźdź (3c). W turnieju jednego aktora uczestniczyły Agnieszka Lupa (2f) i Zuzanna Sladkowska (3c).

Jury oceniało przede wszystkim właściwe tempo mówienia i dostosowanie go do sposobu prezentowanego fragmentu tekstu. Poziom występów był bardzo wyrównany, dlatego niełatwo było zaciekawić słuchaczy. Tym bardziej cieszy fakt, że doceniony został występ Kingi Halamy, która zajęła II miejsce i awansowała do etapu powiatowego.
22 marca odbyły się eliminacje powiatowe. Jury w składzie Jagoda Pietruszkówna, Patrycja Durska oraz Cezary Kołacz, przyznało Kindze Halamie, uczennicy 3c, zaszczytne II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ recytacja to przede wszystkim sztuka sceniczna pozwalająca wyrazić swoje emocje. To bardzo ważne doświadczenie i ogromne przeżycie, dlatego cieszymy się, że wśród młodych ludzi z roku na rok wzrasta zainteresowanie wygłaszaniem utworów literackich. To ogromny sukces dzieci, ale i organizatorów etapu szkolnego, między innymi nauczycielek bibliotekarek Pani Marii Pająk-Wilk i Pani Justyny Szewczyk, a także nauczycielek języka polskiego Pani Barbary Fudali, Pani Krystyny Kurnik, Pani Anety Bobek i Pani Anety Kuźmy, które służyły dobrą radą i wsparciem.

Gratulujemy!