You are currently viewing Konkurs Pięknego Czytania

Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w naszej bibliotece odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego Turnieju  Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział  łącznie 23 uczniów.

Uczestnicy  prezentowali  wybrane przez siebie fragmenty ulubionych książek z kanonu literatury dla dzieci lub młodzieży. Następnie odczytali teksty przygotowane przez organizatora konkursu.

Wystąpienia oceniało jury składzie: p. Małgorzata Błaszczyk i  p. Justyna Szewczyk. Szczególną uwagę zwracano na płynność czytania i dykcję, interpretację tekstu oraz zachowanie limitu czasowego.

Jury konkursowe wyłoniło laureatów w dwóch  kategoriach wiekowych:

w kategorii – klasy IV-VI:

I miejsce  – Karolina Ciaputa (5d),

II miejsce –  Mateusz Kmiecik  (6c),

III miejsce  –  Magdalena Wojciechowska  (5a),

Wyróżnienie: Michał Kotowicz (5a).

w kategorii – klasy VII-VIII:

I miejsce   – Martyna Bieda  (7b),

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie!!!

Laureaci  I miejsc  będą reprezentować  naszą szkołę w Gminnym Turnieju  Pięknego Czytania, który odbędzie się 25 kwietnia 2024 r. w Mediatece -Bibliotece Miejskiej w Wieliczce.

Życzymy dalszych sukcesów!

Justyna  Szewczyk