You are currently viewing Gminny Turniej Pięknego Czytania

Gminny Turniej Pięknego Czytania

Dnia 6 marca 2019 r. w Mediatece – nowej siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce odbył się kolejny gminny Turniej Pięknego Czytania.
Konkurs ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do doskonalenia techniki czytania i interpretacji tekstu literackiego. Turniej przebiega dwuetapowo:
1) każdy ze zgłoszonych uczestników prezentuje wybrany i przygotowany przez siebie tekst, 2) tekst wybrany przez organizatora.
W tym roku dla młodszych uczestników przygotowano fragment tekstu z powieści „Robinson Cruzoe” D. Defoe, a dla młodzieży tekst z książki „Królestwo kanciarzy” L. Bardugo.
Rywalizowało ze sobą 61 uczniów z 14 szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz VII- VIII i gimnazjum.

Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego Turnieju Pięknego Czytania: Mikołaj Dworak (5b), Emilia Zawała (4b), Natasza Wnuk (4a) – w kategorii kl.IV-VI oraz Karolina Kaczówka (3a), Klaudia Krzyszkowska (3c) i Filip Corkill (3b) – w kategorii kl.VII-VIII i gimnazjum.
Mikołaj zaprezentował fragment książki „Tomek w Krainie Kangurów” A. Szklarskiego, Emilka – fragment powieści „Pax” S. Pennypacker, Natasza – fragment książki „Przypalona szarlotka” E. Stadtmüller, Karolina – fragment powieści „Cudowny chłopak” R. J. Palacio, Klaudia – fragment rozdziału „Motyl śmierci” z książki „Gringo wśród dzikich plemion” W. Cejrowskiego, a Filip – fragment z „Pana Samochodzika…” Z. Nienackiego.
Karolina Kaczówka zajęła III miejsce w kategorii kl.VII-VIII i gimnazjum. Będzie ona reprezentować Gminę Wieliczka w etapie powiatowym, który odbędzie się w Grodkowicach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Szewczyk