You are currently viewing Szkolna liga piłkarska

Szkolna liga piłkarska

Nowy rok szkolny obfituje w nowe wyzwania, zarówno związane z nauką, jak również z rywalizacją sportową. Od początku września ruszyła już 4 edycja Halowej Ligi w Piłce Nożnej w naszym gimnazjum…

… W rozgrywkach mogą grać tylko uczniowie naszej szkoły, którzy rywalizują ze sobą przez cały rok szkolny systemem „każdy z każdym”. Klasy, które zgłoszą się do rywalizacji, same zarządzają swoim zespołem, oraz dobierają sobie taktykę odpowiednią do meczu. Nauczyciele wychowania fizycznego – organizatorzy ligi panowie Paweł Zakolski i Dariusz Dębski, czuwają nad prawidłowym przebiegiem zmagań sportowych, sędziują, oraz prowadzą statystykę (terminarz, tabela punktowa, lista strzelców).
W tym roku do ligi zgłosiło się 10 klas. Mecze odbywają się zawszę w środy, o godzinie 15.00 do 16.35. Poprzednie edycje pokazały wielkie zainteresowanie tą formą sportowego spędzania pozalekcyjnego czasu naszych uczniów. Co roku w lidze swoje umiejętności piłkarskie sprawdza około 100 chłopców. Niektóre klasy zasługują na szczególne wyróżnienie za swoje umiejętności, zachowanie, postawę fair play. W tym roku szkolnym klasa 3B przygotowała nawet specjalne okolicznościowe koszulki sportowe. Wszystkim klasom i poszczególnym zawodnikom życzymy sukcesów sportowych i dużo zabawy.

Dariusz Dębski