You are currently viewing IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 4 października 2019 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs w ramach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie oddziałów IV, V, VI, VII i VIII. Łącznie 55 uczniów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły:
– wykonali rysunki z sową, która jest symbolem tego dnia,
– przygotowali gazetki ścienne,
– trenowali obliczenia pamięciowe, wykonując zadania multimedialne.

Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje zadania. Podczas konkursu uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę, ułożyć otrzymane wyniki z rozsypanki wg kolejności alfabetycznej, a także wykonać obliczenia z mnożeniem i dzieleniem.

Na każdym poziomie wiekowym wyłoniliśmy mistrzów, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów. Był to dzień pełen pozytywnych emocji i dobrej zabawy z matematyką.
Mistrzami tabliczki mnożenia w roku szkolnym 2019-2020 zostali :
Lepiarz Igor, Michaliszyn Milan, Starba Karol – oddział 4a
Burnatowska Oliwia, Wnuk Natasza – oddział 5a
Dworak Mikołaj, Krupiński Kamil, Kudlik Miłosz, Pelon Amelia, Popek Bartosz – oddział 6b
Korpak Dominika, Trojan Maria – oddział 7a
Łobocki Hubert– oddział 8 b