You are currently viewing Laureat Konkursu „Krakowska Matematyka”

Laureat Konkursu „Krakowska Matematyka”

Miło nam poinformować, że Mikołaj Dworak – uczeń klasy 5b został po raz kolejny laureatem Konkursu „Krakowska Matematyka”, zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 17 maja 2019r. w Katolickiej Szkole im. Św. Jadwigi w Krakowie.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi.

Tegoroczny temat to „100 lat Polskiego Towarzystwa Matematycznego”.

W konkursie brali udział uczniowie klas IV, V, VI województwa małopolskiego. Konkurs składał się z dwóch części. W etapie szkolnym wzięło udział 6329 uczniów z 364 szkół. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 449 uczniów.

Serdecznie gratulujemy laureatowi oraz Rodzicom!

Magdalena Parszywka