You are currently viewing LITERKOWO

LITERKOWO

Nowy Rok w grupie Słoneczek rozpoczęliśmy kolejnymi zajęciami podczas projektu wczesnej stymulacji do nauki czytania pt. „Literkowo”.

Zajęcia odbyły się w polu, gdzie Rolnik pilnował swoich plonów z pomocnikiem – strachem na wróble. Rolnikowi pomagały też przedszkolaki, aby wspólnie wysiać wszystkie ziarna – oznaczone samogłoskami na odpowiedniej części poletka. Kolejno dzieci zamieniły się w głodne wróbelki, które fruwając nad polem szukały czegoś smacznego do zjedzenia. Miały za zadanie zapamiętać jak mają na imię, i tak oto pojawiły się wróbelki E, wróbelki I, wróbelki O etc.

Gdy strachowi nudziło się na polu zaczął wykonywać różne ruchy odpowiadające różnym samogłoskom, a wróbelki siedzące na drucie elektrycznym naśladowały go. Nagle jednak nad polem pojawiła się groźna burza. Wiatr wymieszał wszystkie ziarenka ze sobą. Strach na wróble załamał się, bo nie wiedział co teraz pocznie, jak posegreguje wszystkie ziarna. Na szczęście na ratunek zjawiają się wróbelki, które z chęcią mu pomagają. Tak też stają się przyjaciółmi.

Podczas zajęć dzieci utrwalają nazwy samogłosek, zapamiętują je i potrafią rozpoznać, co przyczynia się do wczesnej stymulacji do nauki czytania. Ciekawe jak wróbelki poradzą sobie z kolejnymi zadaniami… Ale tego dowiemy się za tydzień 🙂

Iwona Suder