You are currently viewing Powitajmy Panią Jesień!

Powitajmy Panią Jesień!

W poniedziałek – 23.09. w Punkcie Przedszkolnym naszej szkoły dzieci pożegnały lato i zaprosiły Panią Jesień. Podczas zajęć odwiedziła nas ona interaktywnie i opowiedziała dzieciom o sobie. Każdy przedszkolak słuchał opowieści z zapartym tchem.

Następnie dzieci poznały liście dębu, klonu i kasztanowca. Dzięki chuście animacyjnej nasze liście pięknie tańczyły. Na koniec zajęć każdy stworzył piękne jesienne drzewo i przyozdobił suknię Pani Jesieni. Na kolejnych zajęciach dzieci rozpoznawały jesienne owoce za pomocą zmysłu dotyku, a następnie w zespołach przygotowały z nich pyszną sałatkę. Podczas ładnej pogody udajemy się również na spacery w okolicy przedszkola i szukamy darów jesieni do naszego kącika przyrody.
Wychowawca: Iwona Suder