You are currently viewing Sport

Sport

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie naszej szkoły jak zwykle uczestniczyli w bardzo wielu zawodach sportowych na różnych szczeblach organizacyjnych. Ich trud został nagrodzony wielkim wyróżnieniem. Otóż nasza szkoła zajęła w powiecie wielickim:

1. I miejsce w rywalizacji młodzieży gimnazjalnej,

2. VI miejsce w rywalizacji uczniów szkół podstawowych (co jest ogromnym osiągnięciem – przecież to pierwszy rok istnienia u nas oddziałów podstawowych… na dodatek mieliśmy ich tylko 4…).

Nagrody otrzymali również nasi nauczyciele – Pani Urszula Klucznik i Pan Dariusz Dębski. Nagrody dla szkoły odbierała reprezentacja (osoby zasłużone sportowo) w składzie: Klaudia Krzyszkowska (3c), Helena Jarmołowska (5b), Wiktor Skalski (3f), Antonio Przystał (5b).

Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do otrzymania ww. nagród sportowych. Cieszę się, że nasza nowa szkoła tak wspaniale rozpoczyna swoją działalność.

I KTO, I KTO TO POTRAFI ? – TYLKO MY !

Ostatni rok szkolny (2016/17) istnienia naszego gimnazjum był niezwykły sportowo. Otóż zajęliśmy pierwsze miejsce w gminie. I nie tylko byliśmy pierwsi w zmaganiach gminnych… Byliśmy najlepsi również w rywalizacji powiatowej. I nie tylko byliśmy pierwsi w zmaganiach powiatowych… Po raz trzeci w historii zajęliśmy 1 miejsce w województwie wyprzedzając nawet szkoły sportowe… WOW!

Zdjęcie powyżej przedstawia moment przekazania szkole lauru w powiatowych zmaganiach (skład naszej delegacji od lewej: Adrianna Słowiak – 3c, Julia Stępska – 3g, Ilona Dziuba – dyrektor, Paweł Zakolski – wyróżniony nagrodą nauczyciel wychowania fizycznego).

W roku szkolnym 2015/16 uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wielu zawodach sportowych na różnych szczeblach organizacyjnych Gimnazjady. Z większości tych zawodów wracaliśmy uśmiechnięci z dyplomami, medalami i pucharami.

Największy sukces osiągnęli uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w następujących dyscyplinach:

1. szachy – wojewódzkie zawody w szachach indywidualnych,
  2. siatkówka dziewcząt – 3 miejsce w wojewódzkich zawodach.

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zawodach sportowych na różnych szczeblach organizacyjnych Gimnazjady. Z większości tych zawodów wracaliśmy uśmiechnięci z dyplomami, medalami i pucharami. W ogólnej klasyfikacji podsumowującej zmagania roku szkolnego 2014/2015 na poziomie gminy nasze Gimnazjum zajęło 2 miejsce przegrywając tylko z Gimnazjum z Koźmic Wielkich. Równocześnie była prowadzona także punktacja na poziomie powiatu, gdzie również znaleźliśmy się na podium i zajęliśmy 3 miejsce.

Największy wkład punktowy mieli uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w następujących dyscyplinach:

1. pływanie – awans do zawodów wojewódzkich w sztafetowych zawodach pływackich dziewcząt, oraz indywidualnych zawodach pływackich,
  2. szachy – wojewódzkie zawody w szachach indywidualnych,
  3. lekkoatletyka – wojewódzkie zawody w indywidualnych biegach przełajowych,
  4. koszykówka chłopców – 3 miejsce w wojewódzkich zawodach,
  5. siatkówka dziewcząt – 3 miejsce w wojewódzkich zawodach.

____________________________________________________________________________________________________________

Przez cały rok szkolny 2013/14 uczniowie naszego gimnazjum brali udział w cyklu zawodów w ramach Gimnazjady, zbierając punkty w klasyfikacji ogólnej. Do największych osiągnięć sportowych należą:

1. awans dwóch sztafet pływackich do wojewódzkich zawodów,
2. III miejsce w badmintonie drużynowym dziewcząt w zawodach rangi powiatowej,
3. III miejsce w wojewódzkim finale w piłce siatkowej dziewcząt,
4. III miejsce w wojewódzkim finale w koszykówce chłopców,
5. udział w indywidualnych zawodach wojewódzkich w szachach (Michalina Dębowska, Justyna Małysa, Jan Krzysztof Duda i Wojciech Zdeb).

Z dumą informujemy, że Gimnazjum w Wieliczce wygrało rywalizację wśród szkół gimnazjalnych zarówno na poziomie gminy, jak również powiatu zdobywając w łącznej klasyfikacji 272 punkty!

W minionym roku szkolnym 2012/13 uczniowie naszego gimnazjum osiągnęli wiele znaczących sukcesów sportowych zarówno w grach drużynowych jak i indywidualnych, m.in.:

1. II miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt w Radomiu,
2. I miejsce w Mistrzostwach Małopolski w szachach – Konrad Buś,
3. III miejsce w Mistrzostwach Małopolski w koszykówce chłopców,
4. udział w Mistrzostwach Małopolski w indywidualnych biegach przełajowych: Urszula Mazur, Julia Stopa,
5. awans do Mistrzostw Małopolski w sztafetach pływackich drużynowych dziewcząt i chłopców,
6. II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach w halowej piłce nożnej dziewcząt.

W rywalizacji gimnazjów w Gminie Wieliczka zajęliśmy pierwsze miejsce, natomiast w powiecie wielickim drugie!