You are currently viewing Spotkanie autorskie z Mariuszem Wollnym

Spotkanie autorskie z Mariuszem Wollnym

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniu 16 października 2017 r. biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce zorganizowała spotkanie autorskie z panem Mariuszem Wollnym, autorem m.in. książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży oraz powieści historyczno-przygodowych.

Pisarz zaprezentował swoje publikacje, m.in.: „Kazimierz Wielki-reformator i wizjoner”, „Był sobie król…”, „Bardzo bzdurne bajdurki”, „Tropem smoka – przewodnik po magicznym Krakowie”, „Jak Lolek został papieżem”.

Podczas spotkania autor bardzo obrazowo opowiadał uczniom oddziałów czwartych o legendach i faktach historycznych dotyczących dynastii Piastów. Uczniowie chętnie zapoznali się z legendą „Król chłopów” oraz regułami rodzinnej gry w karty „Piotruś królewski. Piastowie”. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując się dużą wiedzą historyczną.

Pan Mariusz Wollny zwrócił też uwagę na osiągnięcia króla Kazimierza Wielkiego – patrona szkoły, uzasadniając, że w pełni zasługuje na swój przydomek „Wielki”. Zabawny charakter spotkania sprawił, że przebiegło ono w bardzo miłej atmosferze.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Miasta i Gminy Wieliczki i współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Powiatową w Wieliczce.

Justyna Szewczyk, Maria Pająk-Wilk