You are currently viewing Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską o Irenie Sendlerowej

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską o Irenie Sendlerowej

Dnia 9 marca 2020 r. w Wielickiej Mediatece uczniowie klasy 7a wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką Renatą Piątkowską, której towarzyszyła lektorka Elżbieta Kożurno.

Autorka opowiadała o swojej książce dla dzieci i młodzieży ”Wszystkie moje mamy”, w której przedstawiła postać Ireny Sendlerowej oraz jej działalność związaną z ratowaniem dzieci z warszawskiego getta. Warto pamiętać, że za swój trud Irena Sendlerowa została nagrodzona izraelskim medalem „Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata”, przyznanym przez Instytut Yad Vashem w Izraelu.
Była to przejmująca lekcja historii o wojnie, holokauście i niezwykłej postaci Ireny Sendlerowej.

Polecamy książki Renaty Piątkowskiej dostępne w naszej bibliotece szkolnej:

Justyna Szewczyk