You are currently viewing Sukcesy w Gminnym Konkursie Czytelniczo-Historycznym  o Tadeuszu Kościuszce

Sukcesy w Gminnym Konkursie Czytelniczo-Historycznym o Tadeuszu Kościuszce

Z okazji Roku Tadeusza Kościuszki 25 października 2017 roku na Kopcu Kościuszki w Krakowie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo-Historyczny pt. „Kościuszko bohaterem (nie tylko) Roku Jubileuszowego”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Wieliczce.

Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z oddziału 7a: Dominika Kręcina i Małgorzata Niewadzi (konkurs wiedzy) oraz Roksana Sokolnicka (konkurs plastyczny).

W konkursie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce zawodnicy, pracujący w parach, rozwiązywali różnego typu zadania, w których musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także refleksem, spostrzegawczością i strategią. Uczestnicy kategorii plastycznej mieli za zadanie zaprojektować plakat reklamujący Kopiec Kościuszki.

Uczennica reprezentująca naszą szkołę Roksana Sokolnicka zajęła I miejsce w kategorii plastycznej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.