You are currently viewing Świetliczaki świętują

Świetliczaki świętują

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bałwan.
Z lepienia bałwana najbardziej cieszą się dzieci, ale jest to wspaniała zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny.
18. stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Bałwana. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż liczba 18 wyglądem przypomina bałwana dzierżącego w swej ręce miotłę lub gałąź.
Nasze Świetliczaki postanowiły również uczcić ten dzień. Chociaż nie miały możliwości ulepić bałwana ze śniegu wykazały się dużą kreatywnością wykonując swoje bałwanki z różnych materiałów plastycznych między innymi z papierowych talerzyków, zużytych butelek plastikowych czy pianek.
Wspaniale bawiły się tworząc zimową krainę wykorzystując do tego sztuczny śnieg wykonany z mąki kartoflanej, który dla dzieci jest również świetną zabawą sensoryczną.
Oprócz prac plastycznych uczniowie dowiedzieli się skąd się bierze śnieg, rozwiązywali quizy, zagadki i krzyżówki, słuchali wierszy i piosenek oraz poznali podstawowe zasady zdrowych i bezpiecznych zabaw zimowych.

Mamy nadzieję, że zima jeszcze sypnie śniegiem i będziemy mogli toczyć prawdziwe śniegowe kule i ulepić wesołe bałwany może nawet kolorowe.

Nauczyciele świetlicy