You are currently viewing Szlachetna Paczka

Szanowni Państwo,

SP nr 1 w Wieliczce, po raz kolejny, włączyła się w akcję „SZLACHETNA PACZKA”, której celem jest pomoc osobom najbardziej ubogim.
W tym roku postanowiliśmy wesprzeć panią Elżbietę (44 lata), która wraz z mężem – panem Janem (46 lat) – wychowują trójkę dzieci: Kingę (16 lat), Maćka (13 lat) i Kacpra (10 lat).

Pan Jan na co dzień prowadzi własną firmę związaną z produkcją elementów betonowych, natomiast pani Elżbieta zajmuje się wychowaniem i rehabilitacją dzieci – Kinga i Kacper to osoby niepełnosprawne.
Chcąc zapewnić im jak najlepszą opiekę medyczną i rozwój, większą część czasu pani Elżbieta spędza w szpitalach i na turnusach rehabilitacyjnych.

Kinga uczęszcza do szkoły specjalnej, gdzie uczy się samodzielności, jej pasją jest gotowanie.
Maciek chodzi do szkoły podstawowej. Jest bardzo ambitny i często pomaga tacie podczas różnych prac.
Kacper również uczęszcza do szkoły podstawowej, jego pasją są konie.

Pani Elżbieta robi wszystko, by jej dzieci miały jak najlepszy start w życiu, by były jak najbardziej samodzielne.
Przekonanie, że wszystko, co pani Elżbieta robi dla swoich dzieci, a to przynosi efekty, daje jej siłę i motywację dla dalszych działań. W rodzinie panuje bardzo przyjazna atmosfera, co sprawia, że każdy nawzajem się wspiera. Rodzice bardzo chcą by Kinga i Kacper nauczyli się życia w samodzielności. Rodzina ma bardzo mało wspólnego i wolnego czasu ze względu na częste turnusy rehabilitacyjne, ale jeśli go już mają, to uwielbiają spacery do lasu. Bardzo często też wspólnie gotują.

Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wskazała: KUCHENKĘ ELEKTRYCZNĄ – obecna jest na gaz i jest już trochę zużyta, co sprawia, że pani Elżbieta często obawia się o zdrowie córki, która uwielbia gotować.
Bardzo przydałyby się też „pomoc” w rehabilitacji neurorozwojowej oraz drukarka, która byłaby nieocenioną pomocą w nauce.

Potrzeby rodziny:
kuchenka, drukarka, rehabilitacja neurorozwojowa – zbieramy pieniążki.

Żywność trwała:
herbata, kawa, cukier, mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy mięsne, olej, konserwy rybne, dżem, kakao.

Środki czystości:
proszek do prania – Vizir, płyn do mycia naczyń – Ludwik (inne uczulają), płyn do płukania, płyny czyszczące, mydło/żel myjący, szczoteczka i pasta do zębów, szampon.

Wyposażenie mieszkania:
pościel (poszwy, prześcieradło), dla córki pościel 160 x 200 (bawełna).

Pomoce szkolne:
papier do drukarki A4.

Szczególne upominki:
Kinga – mikser ręczny; Maciek – bluza (rozmiar 170); Kacper – myszka komputerowa; p. Elżbieta – blender ręczny; p. Jan – maszynka do golenia.

Bardzo prosimy o pomoc w zbiórce wyżej wymienionych „produktów”.
„Produkty” składamy w sali nr 4 do 7.12.2022r.

Serdecznie dziękujemy
ZSU SP nr 1 w Wieliczce